Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 czerwca 2018
RAJD PAMIĘCI 44
Ich cel to upamiętnienie 44 poległych w Afganistanie polskich żołnierzy poprzez 44 dniowy rajd rowerowy na terytorium USA. W ramach rajdu w USA (od Los Angeles do Nowego Jorku – ok 6000 km) trzech weteranów misji w Afganistanie upamiętni 44 poległych w czasie przeszło 10-cio letniej historii tej misji (każdy dzień drogi poświęcony będzie na upamiętnienie 1 poległego).


Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia jest również promowanie działań weteranów na rzecz „walki z PTSD” nazywanego przez żołnierzy „stresem pola walki”. Zaburzenia te każdego roku zbierają kolejne żniwo ofiar. Przez nasz wysiłek chcemy pokazać również jak sport i aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na proces rehabilitacji po odniesionych ranach, zarówno tych fizycznych jak i tych których nie widać gołym okiem (psychicznych).
6 czerwca 2018 r. weterani: Adam Lewkowski, Michał Paćko i Sebastian Stępniak pojawili się w naszym Centrum Weterana upamiętnić poległych polskich żołnierzy przed wylotem do USA, który nastąpi już za kilka dni.
Wizyta była także okazją do spotkania z dyrektorem oraz pracownikami naszego Centrum.
Organizatorem rajdu jest RG RSZ, a Minister Obrony Narodowej objął rajd patronatem honorowym.
Koledzy Weterani - szerokich szos oraz do zobaczenia po powrocie do kraju.
Więcej: http://rajdpamieci44.pl/

 

Dołączona galeria zdjęć: RAJD PAMIĘCI 44
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP