Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 lipca 2018
Zakończenie RAJDU PAMIĘCI 44
W dniu 30 lipca 2018 do Polski po półtoramiesięcznej podróży po Stanach Zjednoczonych wrócili uczestnicy RAJDU PAMIĘCI 44.


  Jego uczestników, trzech polskich weteranów misji w Afganistanie plut. Michała Paćko z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, plut. Adama Lewkowskiego z 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz st. kpr. Sebastiana Stępniaka z 32 Dywizjonu Obrony Przeciwlotniczej, na warszawskim Okęciu witała rodzina oraz weterani z naszego Centrum.
 Od 15 czerwca przez kolejne 44 dni na rowerach pokonali 5600 kilometrów. Trasa ich rajdu wiodła z zachodniego wybrzeża USA na wschodnie. Pokonując ją, trójka weteranów uczciła 44 polskich żołnierzy, którzy polegli w trakcie trwania misji w Afganistanie. Bardzo ważnym aspektem ich przedsięwzięcia było również promowanie działań weteranów na rzecz „walki z PTSD” nazywanego przez żołnierzy „stresem pola walki”. Zaburzenia te każdego roku zbierają kolejne żniwo ofiar. Polscy żołnierze w czasie rajdu odwiedzili groby amerykańskich wojskowych a także spotykali się z tamtejszą polonią.
Uczestnikom rajdu gratulujemy wyczynu oraz życzymy spokojnego odpoczynku w domu wraz z rodziną i przyjaciółmi.

 

Dołączona galeria zdjęć: Zakończenie RAJDU PAMIĘCI 44
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP