Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 lipca 2018
Grupa KAIA
W dniu 31 lipca Centrum Weterana odwiedzili oficerowie z działającej w Afganistanie grupy KAIA. W czasie wizyty podzieli się doświadczeniami ze swojej służby oraz przekazali pamiątki z ich misji.


  Pułkownik Lesław Dubaj, pierwszy dowódca zgrupowania KAIA, oraz pułkownik Janusz Pilzak, szef logistyki grupy, przekazali między innymi flagi i coin pamiątkowe ich oddziału. Nasi goście zwiedzili także Salę Tradycji Centrum Weterana oraz uhonorowani żołnierzy poległych w misjach zagranicznych zapalając znicz przy Ścianie Pamięci.
  Grupa KAIA (Kabul Afghanistan International Airport), działała w okresie od 1 kwietnia do 1 października 2009 r. nadzorując działanie portu lotnicze w Kabulu, największego i najważniejszego portu wojskowo-cywilnego w Afganistanie. Jej misja nie miała swojego odpowiednika w działaniach w Afganistanie, ale także w całych powojennych dziejach polskiego lotnictwa. Po długich przygotowaniach przez kolejne miesiące prawie 70 polskich lotników z różnych jednostek, wspieranych przez zespół saperów Wojsk Lądowych, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, personel medyczny wraz z prawie 300 innymi żołnierzami i pracownikami cywilnymi z państw NATO zabezpieczyło łącznie 56 288 operacji powietrznych.
Dziękujemy za wizytę i przekazanie cennych pamiątek.

Dołączona galeria zdjęć: Grupa KAIA
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP