Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
26 września 2018
KOLEJNE ZGRUPOWANIE PRZED IGRZYSKAMI INVICTUS GAMES
Od kilku dniu w Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie trwa kolejny turnus szkoleniowy w którym uczestniczą członkowie reprezentacji polskich weteranów przygotowujący się do startu na igrzyskach Invictus Games Sydney 2018.


Do rozpoczęcia nieoficjalnych igrzysk olimpijskich weteranów w Sydney pozostał niespełna miesiąc dlatego przygotowania do udziału w nich Polaków idą pełną para. Miejsce zgrupowania nie jest przypadkowe, bowiem Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie dysponujący dotychczas bogatym zapleczem technicznym został dodatkowo wyposażony w niezbędny sprzęt sportowy potrzebny weteranom do ćwiczeń. Nad przygotowaniami czuwa wykwalifikowana kadra trenerska. Przygotowania ułatwia także umiejscowienie placówki – wśród mazurskich jezior i lasów weterani mogą nie tylko ćwiczyć ale także zrelaksować się przed czekającymi ich niedługo zawodami. Niezwykle ważnym aspektem tych treningów, jak i całych igrzysk Invictus Games, jest wsparcie procesu rehabilitacji poprzez sport.
Invictus Games to międzynarodowe zawody sportowe, zainicjowane w 2014 r. przez fundację brytyjskiego Księcia Harry’ego. Jesienią już po raz czwarty reprezentacje weteranów z różnych krajów wezmą udział w zawodach, których celem jest pokazanie siły sportu i zainspirowanie innych weteranów do regeneracji i rehabilitacji poprzez wysiłek fizyczny. Dotychczasowe zawody odbywały się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz Kanadzie. Tegoroczna edycja Invictus Games jest rekordowa, zarówno pod względem ilości uczestników jak i biorących w nich państw. Wystartuje w nich ok. 500 zawodników z 18 krajów. Byli i obecni żołnierze, którzy zostali ranni podczas służby, będą rywalizować ze sobą w 11 dyscyplinach sportowych.
W tym roku po raz pierwszy o medale walczyć będą także zawodnicy z Polski. Nasz kraj będzie reprezentować 15 weteranów poszkodowanych, którym będą towarzyszyć członkowie rodzin i przyjaciele. Polacy wezmą udział w zmaganiach w następujących dyscyplinach: łucznictwo, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, samochód, wyciskanie sztangi leżąc, wioślarstwo halowe, kolarstwo szosowe, bieganie, siatkówka na siedząco i pływanie.
Polska reprezentacja przylatuje do Sydney 16 października. Igrzyska weteranów poszkodowanych Invicust Games odbędą się w australijskim Sydney w dniach 18-29 października 2018 roku.  Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Dołączona galeria zdjęć: KOLEJNE ZGRUPOWANIE PRZED IGRZYSKAMI INVICTUS GAMES
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP