Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 października 2018
WETERANI POBIEGNĄ W VII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W ŻAGANIU
W ramach VII Biegu Niepodległości w Żaganiu, który odbędzie się 11 listopada tego roku, po za raz pierwszy odbędzie się Bieg Weterana! Weterani biegając pomogą także swojemu koledze rannemu na misji w Afganistanie.


Żagański Bieg Niepodległości to od początku impreza ściśle związana z Wojskiem Polskim. Na liście jego zwycięzców są głównie żołnierze, w tym oczywiście także kobiety. W gronie tym znajdują się wielokrotni medaliści mistrzostw Polski i reprezentanci kraju na największe imprezy międzynarodowe.

- 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej angażuje się także mocno we wsparcie organizatorów, kierując do obsługi Biegu kilkudziesięciu żołnierzy, a także wspierając nas namiotami i termosami na ciepłe napoje – podkreśla społeczny dyrektor imprezy Tomasz Hucał.
Warto dodać, że organizacja całej imprezy biegowej i patriotycznej odbywa się na zasadach non-profit. - Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia za pracę przy biegu, nie czerpiemy żadnych zysków z organizacji, a w pracę przy Biegu zaangażowanych jest blisko 200 Wolontariuszy – podkreśla Hucał.

W ubiegłym roku Organizatorzy rozpoczęli współpracę z grupą Weteranów. Ze względu na zbyt krótki czas, udało się jedynie stworzyć uroczysty poczet flagowy. W tym roku czasu było więcej, stąd formalna współpraca z naszym Centrum. Jej skutkiem jest Bieg Weterana, który odbędzie się w ramach Biegu Głównego na 10 km.
Aby uczestniczyć w tej rywalizacji należy posiadać aktualną legitymację Weterana. Zapisując się na bieg można dodatkowo pomóc jednemu z weteranów ze Świętoszowa, rannemu na misji w Afganistanie.
Na rzecz rannego kolegi zostanie przekazane 10 zł z wpisowego od każdego Weterana.
W tym roku na starcie w Żaganiu Organizatorzy spodziewają się ponad 1.000 zawodników z całego kraju. Ponadto swój udział zapowiedzieli zawodnicy z Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy oraz żołnierze armii USA stacjonujący w Polsce. W tym gronie będzie ok. 200 Weteranów.
Zapisy trwają do 21 października. Więcej na ten temat na stronie Biegu: www.biegniepodleglosci.zagan.pl

Fot. Adam Żyworonek

generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP