Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 października 2018
POLSCY WETERANI W DRODZE NA INVICTUS GAMES W SYDNEY
We wtorek 16 października 2018 r. w Warszawie miało miejsce uroczyste pożegnanie polskiej reprezentacji weteranów poszkodowanych biorących udział w igrzyskach Invictus Games Sydney 2018.

Uroczyste pożegnanie polskiej reprezentacji, która wylatuje do Australii odbyło się rano w hali sportowej Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zawodników pożegnał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Szef resortu podkreśli wysiłek jak włożyli żołnierze i kadra przygotowująca ich do zawodów, ale także podziękował rodzinom i najbliższym weteranów, którzy przez cały czas wspierali ich w przygotowaniach. Podczas uroczystości minister wręczył polskiej reprezentacji flagę „Służymy Niepodległej”, która będzie towarzyszyła żołnierzom podczas pobytu w Australii. W imieniu drużyny odebrał ją sierż. Janusz Raczy z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, kapitan drużyny.
Międzynarodowe igrzyska dla weteranów poszkodowanych  Invictus Games po raz pierwszy odbyły się w 2014 roku. Ich pomysłodawcą jest książę Harry, członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Ideą zawodów jest promowanie sportu jako formy rehabilitacji, a także pomoc poszkodowanym żołnierzom w powrocie do zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Tegoroczna edycja igrzysk odbędzie się między 18 a 29 października. W tym czasie 500 zawodników z 18 państw będzie rywalizowało w 11 konkurencjach. Polscy żołnierze wezmą w nich udział po raz pierwszy. Do Australii wyruszy 15 osobowa reprezentacja, której towarzyszyć będą rodziny i sztab szkoleniowy.
Polskim weteranom życzymy bezpiecznej podróży oraz sukcesów sportowych w zmaganiach na antypodach.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP