Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
23 października 2018
PROJEKT WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO
Wojewoda Dolnośląski p. Paweł HRENIAK zaprosił do udziału w swoim projekcie #BiałoCerwonaNiedpodlegla Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Projekt ma na celu między innymi budowane etosu Żołnierza Polskiego w oparciu o uczestników misji zagranicznych.

W dniu 22 października 2018 r. przedstawiciele Zespołu Edukacji i Tradycji CWDPGP, Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego oraz Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych przeprowadzili prezentacje multimedialne w Oleśnicy. W czasie tych prezentacji spotkali się w gościnnych murach Biblioteki i Forum Kultury z kilkuset uczniami szkół podstawowych i średnich. Oleśnicka młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała pond dwugodzinnej prezentacji multimedialnej pt. "Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa". W czasie spotkania swoim wspomnieniami podzielili się weterani misji ks. ppłk Władysław JASICA, sierż. w st. spocz. Czesław SOKOŁEK oraz chor. rez. Mariusz SYBILSKI. W czasie przeprowadzanych konkursów "grzały" smartfony dzięki którym nagrody zmieniały właścicieli. Poprzez SKYPE połączono się z Afganistanem i pełniacym tam służbę ratownikiem medycznym p. Michałem MATRAJEM.
Oddano także honory żołnierzom poległym w misjach zagranicznych.
Dziękujemy Panu Wojewodzie za zaproszenie do uczestnictwa w programie oraz p. Przemysławowi MANDELI z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego za zorganizowanie spotkań. Dyrektorom oleśnickich szkół p. Dorocie SWITOŃ oraz p. Wiolettcie BILIŃSKIEJ bardzo dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu prelekcji.

Dołączona galeria zdjęć: PROJEKT WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO

Zobacz więcej w galerii: PROJEKT WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP