Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
22 grudnia 2018
Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa 2018
Już po raz czwarty obchodzony był Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa.


Jak co roku w rocznicę największej tragedii w historii udziału polskich sił zbrojnych w działaniach poza granicami kraju 21 grudnia 2018 w Warszawie odbyły się centralne obchody Dnia Pamięci. Rozpoczęły się one od uroczystej mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego celebrowanej w intencji poległych i zmarłych w misjach i operacjach poza granicami państwa oraz ich rodzin. Następnie przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa obok Centrum Weterana odbyła się dalsza część uroczystości, w których wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, z ministrem obrony narodowej  M. Błaszczakiem na czele, a także dowódcy poszczególnych rodzajów sił zbrojnych. Obecni byli również weterani oraz rodziny tych, którzy zginęli, pełniąc służbę poza granicami Ojczyzny. W czasie jej trwania 10 rodzin poległych żołnierzy zostało odznaczonych srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Następnie minister obrony narodowej wręczył przedstawicielom rodzin żołnierzy, którzy zginęli na służbie, statuetki przedstawiające monument, który stoi przed Centrum Weterana. Tą cześć obchodów zakończyło uroczyste odczytanie Apelu Poległych oraz złożenie wieńców przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Następnie rodziny poległych, weterani oraz zaproszeni goście udali się do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie gdzie odbyło się świąteczne spotkanie w którym wziął udział rezydent Andrzej Duda oraz minister Mariusz Błaszczak.

Zdjęcia: MON, Centrum Weterana

Dołączona galeria zdjęć: Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa 2018
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP