Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 stycznia 2019
10 WROCŁAWSKI PUŁK DOWODZENIA Z WIZYTĄ W CENTRUM WETERANA
W dniach 12 i 13 stycznia 2019 r. mieliśmy zaszczyt spotkać się oraz gościć żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, wyróżnionych pełnieniem warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

W skład warty, która odwiedziła Centrum Weterana wchodzili także weterani działań poza granicami państwa, którzy pełnili służbę w misjach ONZ, NATO i Unii Europejskiej. W dniu 12 stycznia br. w Sali Tradycji Centrum Weterana mieli oni okazję spotkać się z przedstawicielami Zarządu Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Prezes Zarządu st. chor. w st. spocz. Tomasz KLOC oraz wiceprezes mł. chor. w st. spocz. Marek RZODKIEWICZ podzielili się swoimi wspomnieniami ze służby na misjach. Opowiedzieli także o genezie Stowarzyszenia, jego misji oraz dotychczasowej działalności. Poinformowali także o planach zarządu na 2019 rok.
Następnie żołnierze z Wrocławia spotkali się z Dyrektorem Biura Fundacji "DORASTAJ Z NAMI" płk rez. Stanisławem EKIERTEM, który podczas prezentacji multimedialnej przedstawił misję fundacji, polegającą na wspieraniu dzieci żołnierzy i funkcjonariuszy naszego państwa, którzy ponieśli śmierć w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Obecni żołnierze oraz weterani z zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchali  prowadzącego spotkanie.
Na zakończenie sobotniej wizyty zapoznaliśmy naszych gości z wieloletnią historią misji zagranicznych z udziałem Wojska Polskiego. Zaprezentowaliśmy liczne eksponaty zgromadzone w Sali Tradycji Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Następnie żołnierze złożyli wieniec pod pomnikiem Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa a także zapalili znicz pod Ścianą Pamięci.
W niedzielę 13 stycznia br. uczestniczyliśmy w uroczystej odprawie wart z udziałem naszych gości z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.
Jesteśmy z Was dumni i cieszymy się, że mogliśmy Was poznać.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP