Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 lutego 2019
Z WIZYTĄ W BESKIDZIE WYSPOWYM
W dniach 6-8 lutego 2019 r. pracownicy Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana kontynuowali wizytę w Beskidzie Wyspowym organizując spotkania z uczniami w Tymbarku, Limanowej i Mszanie Dolnej.


W dniu 6 lutego 2019 r. w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbyły się dwa spotkania z uczniami szkoły. W czasie ich trwania pracownicy Zespołu Edukacji i Tradycji przekazali ich uczestnikom wiele informacji o udziale polskich żołnierzy w misjach zagranicznych. Przeprowadzono konkursy z nagrodami oraz oddano honory żołnierzom poległym w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Młodzież z dużą uwagą wysłuchała wspomnień z licznych misji ks. kan. ppłk Władysława JASICY, który jest organizatorem tego cyklu spotkań.
7 lutego 2019 r. w sali sportowej zebrało się kilkuset uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, zwanego potocznie "EKONOMEM". W czasie dwóch spotkań z pracownikami Centrum Weterana zapoznano uczniów z historią weteranów oraz udziałem Wojska Polskiego w misjach zagranicznych. Jak zwykle w czasie spotkań przeprowadzono kilka konkursów z nagrodami ufundowanymi przez Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych, Ordynariat Polowy WP i Centrum Weterana. W spotkaniu uczestniczył ks. kan. ppłk Władysław JASICA, który opowiedział młodzieży o specyfice posługi duszpasterskiej w czasie misji zagranicznych w Afganistanie, Iraku i w Kosowie.
Ostatnie z cyklu spotkań pracowników Zespołu Edukacji i Tradycji w Beskidzie Wyspowym odbyło się 8 lutego 2019 r. w Mszanie Dolnej. Tym razem słuchaczami byli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Uczniów zapoznano z historią weteranów powstań narodowych, wojny polsko-bolszewickiej i drugiej wojny światowej. Zaprezentowaliśmy weteranów działań poza granicami państwa oraz misje w których uczestniczyli. W czasie spotkania ponownie przeprowadziliśmy konkursy wiedzy o tradycjach polskiego oręża. Ks. kan. ppłk Władysław JASICA podzielił się swoimi wspomnieniami z siedmiu misji w których uczestniczył. Mamy nadzieję, że pojęcie weteran oraz "Szacunek i Wsparcie" nie będzie już dla uczniów z Mszany Dolnej pojęciem nieznanym.

Dołączona galeria zdjęć: Z WIZYTĄ W BESKIDZIE WYSPOWYM
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP