Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
27 marca 2019
NOWA PUBLIKACJA POŚWIĘCONA KAPELANOM WOJSKOWYM
Miło nam poinformować, że ukazała się publikacja Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, dotycząca udziału kapelanów w misjach zagranicznych.


 „Kapelani Wojska Polskiego w służbie pokoju, bezpieczeństwa i wolności narodów” to bogato ilustrowana zdjęciami z misji pozycja prezentująca prawie trzydziestoletnią historię udziału kapelanów wojskowych w operajach poza granicami Polski, od Syrii, poprzez Irak, na odległym Afganistanie kończąc. Czytając wspomnienia duszpasterzy wojskowych wyłania się obraz zarówno przemian w Siłach Zbrojnych RP jak i budowania relacji między kapłanami a żołnierzami. W czasie wspólnej służby poza granicami państwa księża byli nie tylko przewodnikami duchowymi ale także tymi, którzy nieśli pomoc humanitarną w dotkniętych konfliktami zbrojnymi regionach.  
 Pozycja, która powstała we współpracy z Ordynariatem Polowym będzie do pozyskania w czasie konferencji odbywającej się w dniu 28.03.2019 r., podczas naszych spotkań edukacyjnych oraz oczywiśćie w bibliotece Centrum Weterana.

generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP