Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 kwietnia 2019
SPOTKANIE Z WETERANAMI MISJI UNTAC W KAMBODŻY
W dniach 6-7 kwietnia 2019 r. w Stargardzie odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Weteranów Polskiego Kontyngentu Wojskowego Tymczasowej Administracji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kambodży 1992-1993 - "Zabujani w Kambodży".


Spotkanie było dla Nas okazją do lepszego poznania się z członkami Stowarzyszenia, które skupia weteranów operacji utrzymywania pokoju pod egidą ONZ w Kambodży. W uroczystościach brały też udział rodziny weteranów misji UNTAC. W czasie jego trwania zostało także podpisane porozumienie o współpracy między Centrum Weterana, reprezentowanym przez dyrektora pułkownika Leszka Stępnia, a Stowarzyszeniem „Zabujani w Kambodży”. 6 kwietnia w Klubie Garnizonowym w Stargardzie przy ul. 11 listopada 22 otwarto także wystawę czasową pt: „Udział Polskich Żołnierzy w Komisjach i Misjach Pokojowych ONZ od Korei do Kambodży 1953-1993”. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do 30.04. Przy okazji wernisażu wyświetlono film pt. ,,Polacy w Kambodży - Żołnierze" dokumentujący udział żołnierzy WP w misji ONZ w tym odległym kraju.
Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie i życzymy sukcesów w dalszych działaniach na rzecz weteranów misji zagranicznych.

Dołączona galeria zdjęć: SPOTKANIE Z WETERANAMI MISJI UNTAC W KAMBODŻY
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP