Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 maja 2019
WIZYTA CENTRUM WETERANA W PRUSZKOWIE
W dniu 15 maja 2019 r. zespół Centrum Weterana odwiedził Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Dla uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie oraz Szkoły podstawowej w Duchnicach przeprowadziliśmy widowisko multimedialne pt. „Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa”.


Uczniowie obejrzeli film przedstawiający działanie żołnierzy polskich w Afganistanie, dowiedzieli się o sztafecie pokoleń jaka łączy weteranów powstań narodowych z weteranami działań poza granicami państwa, poznali historię wojskowych misji zagranicznych od czasów zakończenia II Wojny Światowej. W czasie widowiska odbyły się konkursy w trakcie których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną i ogólnowojskową. Ci którzy poradzili sobie z zadaniem zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Dyrektora Centrum Weterana oraz Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych. Podczas widowiska upamiętniono żołnierzy poległych na misjach zagranicznych. W upamiętnieniu wzięli udział Strzelcy Rzeczypospolitej którzy asystowali przy symbolicznym złożeniu znicza.
W dobrym towarzystwie czas szybko mija. Wracaliśmy do Centrum Weterana z poczuciem wypełnienia misji. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie lepiej będą rozumieć jaką rolę pełni wojsko polskie w sojuszach militarnych gwarantującym nam bezpieczeństwo.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Włodek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie za zaproszenie i zorganizowanie spotkania oraz staroście Pruszkowa za objęcie wydarzenia patronatem. Liczymy na to, że młodzież zainspirowana spotkaniem odwiedzi nas w Centrum Weterana żeby zwiedzić Salę Tradycji Weterana i obejrzeć pamiątki przywiezione z misji zagranicznych przez naszych żołnierzy.

Dołączona galeria zdjęć: WIZYTA CENTRUM WETERANA W PRUSZKOWIE
generuj pdf
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP