Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 czerwca 2019
CENTRUM WETERANA NA WARSAW HUMANITARIAN EXPO
W dniach od 11 do 13 czerwca 2019 r. w Nadarzynie odbywały się Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej (WARSAW HUMANITARIAN EXPO).

W części wojskowej swoją ekspozycję przedstawiło także Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Pozostałym wystawcom oraz zwiedzającym zaprezentowaliśmy dwie misje humanitarne zrealizowane przez żołnierzy Wojska Polskiego w Etiopii (PLEPE) oraz w Pakistanie. Kolejka ustawiła się także do mjr. rez. Narcyza SADŁONIA autora książki „Z Podhala do Libanu”, który rozdawał autografy. Nasz namiot promocyjny odwiedził Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł CHABIELSKI ze swoimi podkomendnymi. Z działaniami humanitarnymi weteranów zapoznała się także Nela – mała reporterka, autorka wielu wspaniałych książek podróżniczych.
Najważniejszą wizytą w czasie targów była wizyta Prezydenta RP Zwierzchnika Sił Zbrojnych Andrzeja DUDY który przekazał najserdeczniejsze pozdrowienia dla weteranów działań poza granicami państwa. Istotne znaczenie miała także wizyta na stanowisku Centrum Weterana wysokiego przedstawiciela Organizacji Narodów Zjednoczonych (Departament Wsparcia Operacyjnego ONZ) p. Christian SAUNDERS. Dostojny gość zapoznał się z misją naszego Centrum oraz udziałem żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych i humanitarnych. Pan SAUNDERS przekazał na nasze ręce pozdrowienia dla polskich „Żołnierzy Pokoju”.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP