Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 maja 2020
MOJA PIERWSZA LEKCJA PROGRAMOWANIA
Drodzy Weterani, z okazji Waszego święta mamy niespodziankę… dla Waszych dzieci bo Ich święto również się zbliża. Proponujemy Waszym pociechom spotkanie online MOJA PIERWSZA LEKCJA PROGRAMOWANIA.

Podczas 3 godzinnego spotkania (spokojnie, przerwa została zaplanowana w tym czasie) dzieciaki dowiedzą się czym jest informatyka oraz gdzie można ją znaleźć w naszym najbliższym otoczeniu. Poznają również podstawowe metody programistyczne oraz wskażą ich wykorzystanie w prawdziwym świecie. Na zakończenie spotkania będą miały okazję przetestować nowo poznaną wiedzę w praktyce, tworząc swoją pierwszą grę przeglądarkową „Zgaduj – zgadula”.
Spotkanie zostanie przeprowadzone w interaktywnej i angażującej formie, podczas której nie zabraknie burzy mózgów, quizów czy pracy własnej dzieci. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma również certyfikat.
Co ważne, stworzona przez dzieci gra będzie dostępna online również po zakończeniu spotkania.
Brzmi nieźle!
Zapraszamy do udziału w spotkaniu dzieci w wieku 8-12 lat.
Jak się domyślacie liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona, więc będzie brana pod uwagę kolejność zgłoszeń.
Aby zapisać swoją latorośl na spotkanie wystarczy wysłać maila zgłaszającego chęć udziału, w treści napisać IMIĘ oraz WIEK dziecka.
W odpowiedzi na swojego maila otrzymacie od nas link do spotkania na Google Hangouts w zaproszeniu na spotkanie. Linki do kolejnych części będą udostępniane w trakcie spotkania.
Rodzicu pamiętaj, że link z zaproszeniem będzie na Twoim mailu, więc również uwzględnij programowanie dziecka w swoim kalendarzu.
Najważniejsze!!
TERMIN
Spotkanie przeprowadzone zostanie 1 czerwca o godz. 17.00.
ZGŁOSZENIA
Wysyłamy na adres u.kozikowska@ron.mil.pl do 21 maja.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Każde dziecko powinno mieć komputer z zainstalowaną przeglądarką Chrome oraz dostępem do internetu. Ze względu na zdalną formę połączenia mile widziane słuchawki oraz działająca kamera internetowa.
WYKORZYSTYWANE NARZĘDZIA
Google Hangouts – do przeprowadzenia komunikacji audiowizualnej
Mentimeter – do przeprowadzenia burzy mózgów oraz quizów
Stackblitz – do części programistyczne
Wszystkie te narzędzia będą wykorzystywane w wersji bezpłatnej. Nie potrzebne jest wcześniejsze pobieranie czy instalowanie plików.
Jak to powiadają… last but not least
PROWADZĄCA
Dominika Zając – magister informatyki, absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagielońskiego. Aktualnie inżynier oprogramowania w firmie Qualtrics. Prowadząca warsztaty dla dzieci i dorosłych z zakresu oprogramowania w ramach akcji jak np.: IT for SHE, Małopolska Noc Naukowców, Festiwal Nauki i Sztuki czy Greenlight for Girls.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Puławska 6A
00-909 Warszawa
tel. 261842075
fax. 261842071
centrumweterana@ron.mil.pl

    
  • BIP